A középkategória királya lett a Xiaomi Redmi 3s Prime - teszt

2016-10-24 17:06:13

A kínai gyártó újdonsága nagyon sokat tud, mégis meglehetősen kedvező az ára. Az elődjénél szinte mindenben előrébb lépett: kiváló hardver, gyors működés, személyre szabható rendszer, valamint korrekt kamera jellemzi.

 

A Xiaomi nevére először mindenki csak legyintett - nemcsak globálisan, hanem még Kínában is -, aztán az online értékesítést megcélzó üzleti modellel villámgyorsan olyan sikert ért el a vállalat, hogy hipp-hopp a világ legdinamikusabban fejlődő gyártójává nőtte ki magát, és habár manapság már nem ennyire vidám a helyzet, még mindig az élen járnak hazai földön.

Az öreg kontinenssel, vagy Amerikával viszont mondhatni eddig nem foglalkoztak, ám úgy tűnik, hogy végre valahára a helyzet most változni fog, és nem azért, mert hivatalos képviseletek sorát nyitják meg, hanem mert szerencsére a más földrészeken élő felhasználókra is gondolnak, köszönhetően főleg a B20-as LTE sávnak.

Xiaomi Redmi 3s Prime

A Redmi 3s (itthon egyes boltokban Redmi 3s Prime néven került forgalomba) közvetlenül a Redmi 3 örökébe lép, aminek legnagyobb problémája éppen a 800 MHz-es LTE sáv támogatásának mellőzése volt. Az új termék viszont már nem hagy kívánnivalót maga után, egy apró kis dobozban tálalják, amiben egy 2 amperes töltőfejet, valamint egy microUSB kábelt találunk mellette.

Kellemes külső, kellően erős belső

A készülék rendkívül minőségi, a unibody fém háznak köszönhetően a középkategóriás léte ellenére is prémium minőséget sugároz, nagyon kellemes kézbe fogni, bár egy kicsit csúszós a felülete. A 139,3 x 69,6 x 8,5 milliméteres és 144 grammos mobil arany, ezüst és szürke-fekete színekben kapható, egyáltalán nem vaskos, pedig meglehetősen méretes akkumulátort szereltek bele.

Az előlapon egy rendkívül jó fényerőt és érzékenységet produkáló, 5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS kijelző található, alatta pedig három érintésérzékeny vezérlőgomb kap szerepet, de sajnos egyiknek sincs háttérvilágítása. Felül 5 megapixeles kamera, hátul pedig 13 megapixeles fényképező várja a fotózás szerelmeseit, újítás, hogy utóbbi alatt már egy nagyon precízen működő ujjlenyomat-olvasó is megfigyelhető. A hangszóró alulra került, kimondottan tisztán és hangosan szól, simán meghalljuk a csengőhangokat, de arra is jó, hogy a telefont magunk mellé tegyük és hallgassuk a zenét.

Xiaomi Redmi 3s Prime

A belső komponensek szintén előnyükre változtak. Immár egy 28 nanométeres csíkszélességű Snapdragon 430 chipset a készülék lelke, ebben egy 1,4 gigahertzes, nyolcmagos processzor dolgozik (Cortex-A53 magok), kiegészülve az Adreno 505 grafikus gyorsítóval, 3 gigabájt RAM-mal, valamint egy 32 gigabájtos tárolóegységgel. Fontos kiemelni, hogy ez a Prime verzió, a sima változatban 2/16 gigabájttal gazdálkodhatunk. A microSD támogatás szerencsére adott, más kérdés, hogy ilyenkor a második SIM foglalatot használjuk a tárhely bővítésére.

Személyre szabható szoftver

A Redmi 3s szexepilje a szoftver, ami egy Android 6.0.1-re építkező MIUI 8-as felület. A rendszer a végletekig személyre szabható, bármit babrálunk, az a tökéletes, teljesen folyamatos működésre egyáltalán nem hat negatívan. Nincs klasszikus menü, mindent a főoldalakról érünk el, amikre kirakhatunk widgeteket és gyorsikonokat. Olyan finomságokkal találkozhatunk, mint az egykezes mód, aminek segítségével vagy 3,5, vagy pedig 4 hüvelykesre zsugoríthatjuk össze a kijelző tartalmát. A telefonkönyvben a névjegyekhez rengeteg adat elmenthető, SMS-eknél kérhető kézbesítési jelentés.

Xiaomi Redmi 3s Prime

Az ujjlenyomat-olvasóra elég csak rátenni az ujjunkat, és a képernyő bekapcsolása nélkül azonnal a főmenübe ugrunk, segítségével még az applikációkat is zárolhatjuk. Az alkalmazásváltó kártyalapok formájában jeleníti meg a programokat, könnyű és gyors a váltás. Appok terén nincs túlkínálat, erre nincs is szükség, van Play Áruház, ahol megannyi lehetőség elénk tárul, a felhasználóra van bízva, hogy mit szeretne letölteni.

Jó a kamera, de azért nem ezzel érdemes villogni

A hátlap ékessége a 13 megapixeles, f/2.0 rekeszértékű, PDAF, vagyis prediktív autofókusszal elátott kamera, amihez egy ledes villanó is tartozik. A szoftveres repertoár közepes, a módok között a következőket találjuk: panoráma, időzítés, szépítés, HDR, jelenetek (sport, tájkép, éjszakai stb.), kézi. Utóbbinál csak az érzékenységet (ISO) és az expozíció korrekciót állítgathatjuk, a záridő tekerésére sajnos nincs lehetőség, pedig éjjel jól jönne.

A képminőség (fent leméretezett fotók láthatók) alapvetően megfelelő, de hagy némi kívánnivalót maga után. Nappal még egész jó a helyzet, a vonalélesség és a részletesség korrekt, a dinamikatartomány viszont elég szűk, szóval a HDR-t érdemes bekapcsolva tartani, bár ilyenkor kicsit lassabban kerülnek mentésre a képek, szóval érdemes hosszabban kitartani a telefont. A vaku fényereje rendben van, akár zseblámpaként is bevethető. Éjjel már nem túl rózsás a helyzet, ám a kategória átlagánál még mindig jobb a helyzet.

Kiváló üzemidő, van B20, tényleg szuper telefon

Nagy előnye a Redmi 3s-nek, hogy a hátlap alatt egy 4100 milliamperórás akkumulátor látja el energiával a mobilt, amihez energiatakarékos módok is tartoznak. A keveset fogyasztó hardver, valamint a „csupán” HD felbontású kijelző nem harap nagyon bele a telepbe, nem véletlen, hogy az egy napos üzemidő még állandó nyomkodás, a kettő pedig közepes használat esetén is vígan elérhető. Igen, ez lenne a minimum, mégis kevés mobil képes erre.

A Xiaomi újdonsága adatkommunikációs képességek terén sem hagy nagyon kívánnivalót maga után. Adott az immár B20-as sávot is támogató 4G/LTE, a Bluetooth 4.1, a 802.11b/g/n-es WiFi, valamint a GPS (GLONASS, Beidu) és az FM-rádió (működéséhez kell egy headsetet is csatlakoztatni). Az NFC hiányozhat a repertoárból, ám van helyette infra, így a készülék akár távirányítóként is használható. Alul microUSB 2.0-s csatlakozót találunk, ami OTG-képes, szóval külső eszközöket is csatlakoztathatunk a telefonhoz, a dual SIM képesség pedig még egyszer kiemelendő, még akkor is, ha csak dual standby-t tud a kütyü.

Xiaomi Redmi 3s Prime

Összességében bátran elmondható, a Xiaomi remek munkát végzett, hallgatott a felhasználói visszajelzésekre, a Redmi 3s pedig minden olyan ponton erősödött, amiben az előd esetleg gyengélkedett. A hardver fejlettebb lett, a nyolcmagos processzor és a 3 gigabájtnyi rendszermemória tökéletes szimbiózisban él a HD felbontású képernyővel, a szinte teljes egészében személyre szabható rendszer pedig hihetetlen sebességgel fut, nincs megdöccenés, minden azonnal megnyílik, tényleg szerethető a MIUI legújabb felülete. Jó hír az ujjlenyomat-olvasó is, a kamera pedig habár messze nem ér fel a drágább telefonokhoz, mindennapos kattintgatásokra megfelelő. Az akkumulátor jól bírja a strapát, extra a dupla SIM támogatás és az infra, szóval a Redmi 3s (Prime) tényleg egy erősen ajánlható mobil, főleg az 55 ezer forintos árcímkéért cserébe. Aki a Xiaomi újdonságát választja, az nem fog csalódni sem a minőségben, sem a működésben, pláne ennyi pénzért.

vissza

A középkategória királya lett a Xiaomi Redmi 3s Prime

95 %